چگونه سخنرانی را شروع کنیم؟ اشعار زیبا برای شروع سخنرانی

sokhanrani
اشتباهات سخنرانان تازه کار
اسفند ۲۴, ۱۳۹۶
چگونه فن بیان قوی داشته باشیم؟
فن بیان چیست؟
تیر ۲۵, ۱۳۹۷

چگونه سخنرانی را شروع کنیم ؟ و اشعار زیبا برای شروع سخنرانی

چگونه سخنرانی را شروع کنیم؟ اشعار زیبا برای شروع سخنرانی دغدغه اصلی سخنرانان است، و می بایست طوری سخنرانی را شروع کنیم که در ادامه سخنرانی مخاطبان تصمیم بگیرند تا انتهای سخنرانی با ما همراه باشند.
دیل کارنگی می گوید: سخنرانی نوعی مسافرت است که باید با رسیدن به مقصد توأم باشد و باید قبل از سفر دارای نقشه بود. شخصی که بدون داشتن نقشه و هدف به مسافرت می رود در پایان به هیچ جا نمی رسد.
من ابراهیم سورای نویسنده کتاب ۱۰شاه کلید سخنرانی در سایت رابطه ساز قصد دارم نکاتی بسیار کاربردی و موثر جهت چگونه سخنرانی را شروع کنیم؟ اشعار زیبا برای شروع سخنرانی را در این مقاله بسیار ساده ولی کاربردی برای شما مطرح کنم.

متن شروع سخنرانی

همان طور که قبل تر گفتیم سخنرانی مانند سفر است برای سفر باید آغاز خوبی داشته باشیم تا بتوانیم در ادامه سفر نتیجه ای مطلوب بگیریم.
متن ابتدای سخنرانی بسیار اهمیت دارد و با وقتی سخنرانی را خوب شروع کنیم مخاطبان تصمیم می گیرند که در ادامه با ما همراه باشند که آرزوی هر سخنران همراه کردن مخاطب تا انتها است.
در متن ابتدای سخنرانی باید این أمر مشخص شود در ادامه سخنرانی چه نکاتی را قرار است به مخاطبان بگوییم و کنجکاوی برای شنیدن صحبتهای ما برای مخاطب ایجاد کنیم.
راستی کتاب سخنرانی مدیریت شده را رایگان دانلود کردی؟

دانلود رایگان کتاب سخنرانی مدیریت شده
می توان از اشعار زیبا برای شروع سخنرانی استفاده کنیم که در ادامه مقاله اشعار زیبا برای شروع سخنرانی را در اختیارتان قرار می دهم تا در صورت نیاز بتوانید با استفاده از این اشعار از مخمصه چگونه سخنرانی را شروع کنیم ؟ خلاص شویم.
فرض می کنید که کل سخنرانی را ۳ یا ۴ بار تمرین می کنیدپس باید متن ابتدای سخنرانی را حداقل ۱۰ بار تمرین کنید تا بتوانید شروع قدرتمند و بر ترس از سخنرانی غلبه کنید.
چون اگر سخنرانی را خوب شروع کنیم در ادامه بهتر می توانیم بر مخاطبانمان تاثیر بگذاریم. در غیر این صورت شکست ما در سخنرانی حتمی است و مخاطبان به ما بی توجه می شوند.

چگونه سخنرانی را شروع کنیم ؟ و بر ترس از سخنرانی غلبه کنیم

بهترین روش برای شروع سخنرانی

برای شروع کردن سخنرانی روشهای زیادی وجود دارد و هر سخنران بسته به هدف سخنرانی و سبک خود می تواند از این روشها استفاد کند.
در ادامه به چند رو اشاره خواهم کرد که می توانید از آنها در شروع سخنرانی استفاده کنید و بهترین روش برای شروع سخنرانی را هم مطرح می کنم.
ادعای جسورانه: روش ادعای جسورانه برای آغاز سخنرانی یعنی شما ادعایی بکنید و در ادامه به آن ادعا پایبند باشید.
مثال: من در ادامه سخنرانی به نکاتی اشاره می کنم که هیچ شخصی تا الان به آنها اشاره نکرده است و سخنرانی خود را ادامه می دهید. این ادعا باعث کنجکاوی مخاطب می شود و در ادامه منتظر شنیدن این نکات می شود. (چگونه سخنرانی را شروع کنیم؟ اشعار زیبا برای شروع سخنرانی)
پرسیدن سوال: چرا شما امروز در اینجا حضور دارید؟ و از چند نفر می خواهید نظرشان را بگویند و ………….
اشعار زیبا: می توانید از نقل و قول های بزرگان یا اشعار زیبا برای شروع سخنرانی استفاده کنید ولی این نکته مهم را درنظر بگیرید که اشعار زیبا برای شروع سخنرانی باید مرتبط با موضوع سخنرانی باشد و در شروع سخنرانی از آنها استفاده کنیم.
داستان: به نظر من و کسانی که در حوزه سخنرانی فعالیت می کنند، بهترین روش برای شروع سخنرانی گفتن داستان است. داستان می تواند از خود شخص شما و تجربه شکست و رسیدن به موفقیت شما باشد یا می تواند داستان زندگی کسی دیگری باشد.
شروع سخنرانی با داستان خصوصا اگر داستان تجربه شخصی شما باشد باعث ارتباط گرفتن با مخاطبان و شناخت بیشتر از شما می شود.
ولی قبل از گفتن داستان در سخنرانی آن را روی کاغذ بنویسید و چندین بار قبل از سخنرانی آن را تمرین کنید تا گفتن داستان جلوی جمع برای شما روان تر و راحت تر باشد. داستان را با هیجان و اشتیاق تعریف کنید تا شنیدنش لذت بخش شود. البته داستان باعث کاهش ترس از سخنرانی می شود.

چگونه سخنرانی را شروع کنیم؟ اشعار زیبا برای شروع سخنرانی

جملات شروع سخنرانی

همان طور که قبل تر گفتیم چگونه سخنرانی را شروع کنیم؟ اشعار زیبا برای شروع سخنرانی دغدقه اصلی بسیاری از سخنرانان است.
مسئله مهم این است که برای شروع سخنرانی جملات شروع سخنرانی را خیلی حساب شده انتخاب کنید و روی آنها فکر کنید تا نتجه مطلوب حاصل شود. در ادامه قصد دارم جملاتی که در آغاز سخنرانی باعث می شوند مخاطبان کنجکاو شود و یا به فکر فرو رود را با شما به اشتراک بگذارم.
برروی دکمه زیر کلیک کنید و دانلود سخنرانی ۱:۱۶ دقیقه ای را شروع کنید!
دانلود فیلم سخنرانی
تصور کنید: در ابتدای داستان می توانید از جمله تصور کنید و بعد صحبتهای خود را ادامه دهید، استفاده کنید این مسئله باعث می شود که مخاطب دقیق حرفهای شما را در ذهن خود به تصویر بکشد و تصویر جالبی از سخنرانی شما داشته باشد. البته سخنرانی شما هم به یادماندنی برای مخاطب می شود.
به نظر شما: به نظر شما و بعد سوالی از مخاطب بپرسید و خودتان جواب سوال را بدهید. استفاده از به نظر شما یعنی شریک کردن مخاطب در سخنرانی و درگیر کردن آن با صحبتهایی که می گویید.

دعا برای شروع سخنرانی

به نظر من هر سخنران باید قبل از شروع سخنرانی یعنی هنگامی که از او دعوت می شود که بر روی سن برود ( سن قسمتی از سالن سخنرانی است که سخنرانی روی آن می ایستد و سخنرانی می کند.) دعایش این باشد که خدایا به من کمک کن تا هر آنچه بلدم به مخاطبانم ارائه کنم و به واسطه این اطلاعات زندگیشان تغییر کند. دعا برای شروع سخنرانی به ما قوت قلب می دهد. ( چگونه سخنرانی را شروع کنیم؟ اشعار زیبا برای شروع سخنرانی )

اشعار زیبا برای شروع سخنرانی

قبل تر در رابطه با چگونه سخنرانی را شروع کنیم؟ اشعار زیبا برای شروع سخنرانی مطالب مفیدی مطرح کردیم که بسته به نیاز و هدفتان می توانید از این مطالب استفاد کنید. و در ادامه چند بیت از اشعار زیبا برای شروع سخنرانی خواهم گفت.
سخن همچو جان ز آن نگردد کهن                                 که فرزند جان است شیرین سخن
زبانی که اندر سرش مغز نیست                                  اگر در ببارد همان نغز نیست
سخن بشنو و بهترین یاد گیر                                      نگر تا کدام آیدت دلپذیر
در نبودی در جهان امکان گفت                                   کی توانستی گل معنی شکفت
اینها فقط چندی اشعار زیبا برای شروع سخنرانی است و شما می توانید بازهم می توانید با جستجو در اینترنت و یا مراجعه به کتابهای اشعار، اشعار زیادی که مرتبط به موضوع شما باشند پیدا کرده و از آنها استفاده کنید.

شروع سخنرانی با نام خدا

در ادامه شروع سخنرانی با نام خدا را مطرح می کنیم و چند شروع که با نام خدا برای سخنرانی استفاده می شود را مطرح می کنیم تا شما بتوانید از آن برای شروع سخنرانی استفاده کنید.
به نام خدایی که داد آفرید                                      بشر را خرد در نهاد آفرید
به نام آنکه ما را نام بخشید                                    زبان را در فصاحت کام بخشید
به نام خدای زمین و سپهر                                     خداوند کیوان و ناهید و مهر
به نام خداوند جان و خرد                                        که از این برتر اندیشه بر نگذرد

روش سخنرانی جذاب

چگونه سخنرانی را شروع کنیم ؟ و استفاده از اشعار زیبا برای شروع سخنرانی یکی از روشهای سخنرانی جذاب است که نیاز به تمرین و خلاقیت دارد. البته برای اینکه بتوانید سخنرانی جذابی داشته باشید باید آموزشهایی سخنرانی را بگذرانید.
دانلود رایگان کتاب سخنرانی مدیریت شده را به شما پیشنهاد می کنم.
دانلود رایگان کتاب سخنرانی مدیریت شده

 

 

راستی!!!

عضو کانال تلگرام رابطه ساز شده اید؟ با عضویت در کانال تلگرام رابطه ساز از جدیدترین آموزشهای سخنرانی و تخفیف های فوق العاده محصولات با خبر می شوید. می خواهم عضو کانال تلگرام رابطه ساز شوم

ابراهیم سواری
ابراهیم سواری
به نام خدا من ابراهیم سواری هستم، نویسنده کتاب10شاه کلید سخنرانی و در سایت www.rabetesaz.com قصد دارم نکات کاربردی که باعث ایجاد رابطه طولانی مدت می شوند را مطرح کنم.

3 دیدگاه ها

  1. مطالب مفید و کاربردی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *