موترترین روش انتقاددرگفتگو
موثرترین روش انتقاد در گفتگو
اسفند ۳۰, ۱۳۹۵
چگونه دیگران را بپذیریم
چگونه دیگران را بپذیریم
فروردین ۶, ۱۳۹۶

اگر ارتباط رو در رو و قوی تر شدن دوستی برای شما مهم است پس نیاز به دانست چگونه دیگران را تحسین کنیم دارید تا دیگران را جذب خود بکنید. در غیر این صورت این  مقاله چگونه دیگران را تحسین کنیم را نخوانید. یادگیری مهارت ارتباط رو در رو بسیار کاربردی است چون ما در اجتماعی زندگی می کنیم که روزانه با دیگران در ارتباط هستیم پس نیاز است تا مهارت چگونه دیگران را تحسین کنیم را آموزش ببینیم. این مهارت باعث می شود با دیگران همراه بشیم و به یک فرد با جذبه تبدیل شوم.

ویژگی دیگران را تحسین کنید

برای ایجاد ارتباط رو در رو ویژگی دیگران را تحسین کنید آبراهام لینکلن می گویید:( همه تحسین را دوست دارند)، وقتی ما ویژگی دیگران را تحسین می کنیم دیگران نسبت به ما احساس خوبی پیدا می کنند و باعث می شود که ما را به عنوان دوست خوب خود انتخاب کنند. دیگران با کسانی دوست می شوند و ارتباط برقرار می کنند که که نسبت به آنها حس خوبی داشته باشند. برای تحسین کردن دیگران یکی از ویژگی های آنها را پیدا کرده و به آنها بگویید.

تحسین کردن خصوصیات دیگران

اکثرا تحسین کردن خصوصیات دیگران را کار مشکلی می دانند ولی برای پیدا کردن خصوصیات خوب دیگران فقط کمی دقت می خواهد ولی بعدها نتایج بزرگی می گیریم. یکی از خصوصیات خاص فرد را پیدا کرده و از آن با شوق و ذوق تحسین کنید. مثال: آقای فلانی شما چقدر وقت شناس هستید. بعد از اینکه از خصوصیات دیگران تعریف کردید به چشمانشان نگاه کنید، تا متوجه شوید که با چه علاقه ای دوستی با شما را دنبال و پیگیر می شوند. پس با انجام یک کار کوچک یعنی تحسین کردن خصوصیات دیگران لیست دوستان خود را افزایش داده ایم که بعدها نتایج بزرگی خواهیم گرفت. البته در تحسین کردن باید صداقت داشته باشید که در ادامه به موضوع برای تحسین کردن دروغ نگوییم می پردازم.

برای تحسین دروع نگویید

برای تحسین دروغ نگویید، چون هیچ شخصی دوست ندارد با فرد دروغ گو دوست شود و وقتی به دروغ از دیگران تحسین می کنیم آنها متوجه می شوند و نه تنها به قویتر شدن ارتباط و حفظ دوستی کمک نمی کنیم، بلکه به ترتیب نابود شدن رابطه را داده ایم. برای جلوگیری از ناصادقی و دروغ گفتن که عمل غیراخلاقی است و همین طور که در متن فوق اشاره کردم با کمی دقت می توان یک خصوصیت موجود در فرد را پیدا کرده و آن خصوصیت را تحسین کنیم

موفقیت دیگران را تحسین کنید

موفقیت دیگران را تحسین کنیم تا در آینده شاهد پیشرفت بیشتر آنها باشیم. وقتی موفقیت دیگران را تحسین می کنیم آتش میل به پیشرفت را در وجودشان شعله ور می کنیم، چون احساس می کنند کارهایی که انجام می دهد مفید است، پس بیشتر برای انجام کارهای مفید تلاش می کنند که باعث موفقیت آنها می شود. عملا ما برای دوستانمان تبدیل به حول دهند برای رسیدن به اهدافشان را فقط با یک کار کوچک و آن هم تحسین کردن دیگران می شویم. در ادامه در رابطه با پیگیری تحسین کردن دیگران می پردازم. مقاله روش صحیح گفتگو را مطالعه کنید

پیگیری تحسین کردن دیگران

سوال اکثر دوستان این است که برای ارتباط موثر در گفتگوی رو در رو چند با دیگران را تحسین کنیم. جواب من این است که هرچقدر در ارتباط رو در رو دیگران را تحسین کنیم دوستی ما با آنها چفت تر می شود. پس هر زمان با دوستی برخورد کردید سریعا یک خصوصیت از او پیدا کنید و آن را به خاطر خوصیت خوبش تحسین کنید.

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

 

 

 

راستی!!!

عضو کانال تلگرام رابطه ساز شده اید؟ با عضویت در کانال تلگرام رابطه ساز از جدیدترین آموزشهای سخنرانی و تخفیف های فوق العاده محصولات با خبر می شوید. می خواهم عضو کانال تلگرام رابطه ساز شوم

ابراهیم سواری
ابراهیم سواری
به نام خدا من ابراهیم سواری هستم، نویسنده کتاب10شاه کلید سخنرانی و در سایت www.rabetesaz.com قصد دارم نکات کاربردی که باعث ایجاد رابطه طولانی مدت می شوند را مطرح کنم.

2 دیدگاه ها

  1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم .اگر علاقه دارید در نتایج
    جست و جو بهتر دیده شوید حتما به وبسایت ما سر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *