چگونه دیگران راتحسین کنیم
چگونه دیگران را تحسین کنیم
فروردین ۵, ۱۳۹۶
ketabesokhanrani
بیا با هم توافق کنیم
فروردین ۲۸, ۱۳۹۶

چگونه دیگران را بپذیریم یکی از اصول مهم در ارتباط رو در رو است پس اگر ارتباط رو در رو با دیگران برایتان مهم نیست این مقاله را نخوانید. با خواندن این مقاله دانش شما افزایش می یابد ولی با درک و اجرای مطالب گفته شده مهارت شما در بر قراری ارتباط رو در رو افزایش می یابد. در ادامه به نکاتی که باعث می شود قدرت پذیرش دیگران را پیدا کنیم را برای شما مطرح می کنم.

انتقاد نکنیم

اولین نکته چگونه دیگران را بپذیریم، انتقاد نکردن است البته منظورم از انتقاد نکردن این نیست که اجازه بدهیم که دیگران کاری بکنند که باعث تخریب و به خطر افتادن موقعیت اجتماعیمان شود، بلکه در وقت مناسب و به روش صحیح از آنها انتقاد بکنیم تا انتقادمان سازنده و باعث کمک به دیگران برای اصلاح رفتارشان شود، البته من در مقاله موثرترین روش انتقاد در گفتگو در رابطه با چگونه انتقاد کنیم صحبت کرده ام. پس نتیجه می گیریم که انتقاد کردن از دیگران باعث می شود که حس بدی درونشان تولید کنیم.

عیب جویی نکنیم

بعضی ها استاد عیب جویی از دیگران هستند ولی بیایید برای مدتی عیب جویی نکنیم و به جای عیب جویی کردن که راه چگونه دیگران را بپذیریم را تمرین کنیم. به جای عیب جویی کردن از دیگران کمی دقت به خرج دهیم و دنبال نکات مثبت آنها باشیم و رفتار خوب دیگران را تحسین کنیم که این مسئله باعث می شود دیگران با ما دوست شوند و ما را به عنوان شخص دوست داشتنی حساب کنند. نه شخصی که تا کسی به او نزدیک می شود از او عیب جویی کند. وقتی از دیگران در ارتباط رو در رو عیب جویی نکنیم در واقع به آنها در افزایش اعتماد به نفسشان کمک کرده ایم.

قبول همه چیز دیگران

قبول همه چیز دیگران یک روحیه با عزت نفس بالا می خواهد که باید بگوییم همه کس این روحیه الهی را ندارد، یا بهتر بگوییم از منفعت قبول همه چیز دیگران باخبر نیستند یا نمی خواهند اطلاعات داشته باشند. قبول همه چیز دیگران یعنی با هر نوع رفتار یا شکل وشمایلی که دیگران دارند آنها را بپذیریم و کمکشان کنیم که معایب اخلاقی خود را بهبود بخشند البته اول باید با آنها دوست شویم و بعد کم کم و تنهایی معایب رفتاریشان را به آنها بگوییم و کمک کنیم که اصلاحشان کنند نه اینکه با آنها مخالفت و بحث کنیم. در ادامه در رابطه با نکته بسیار مهم دیگری از چگونه دیگران را بپذیریم خواهم گفت.

از ته دل لبخند بزنیم

از ته دل لبخند بزنیم نه اینکه مصنوعی و بدون هیچ احساسی در ارتباط رو در رو با دیگران بخندیم. وقتی مصنوعی و علکی بخندیم سریعا دیگران متوجه می شوند چون خنده مصنوعی زود تمام می شود ولی خنده از ته دل دیر پایان می یابد. بنابراین وقتی از ته دل لبخند می زنیم غیر مستقیم حس خوبی در ارتباط فرد با فرد منتقل می کنیم و دیگران را خوشحال می کنیم. پس برای اجرای این نکات بار بعدی نکات گفته شده یعنی انتقاد نکنیم،عیب جویی نکنیم، همه چیز دیگران را قبول کنیم، و با دیگران از ته دل لبخند بزنیم را تمرین کنید تا کم کم بکارگیری نکات گفته شده در شما به صورت ناخودآگاه تبدیل شود. شاد و پیروز باشید.

 

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

راستی!!!

عضو کانال تلگرام رابطه ساز شده اید؟ با عضویت در کانال تلگرام رابطه ساز از جدیدترین آموزشهای سخنرانی و تخفیف های فوق العاده محصولات با خبر می شوید. می خواهم عضو کانال تلگرام رابطه ساز شوم

ابراهیم سواری
ابراهیم سواری
به نام خدا من ابراهیم سواری هستم، نویسنده کتاب10شاه کلید سخنرانی و در سایت www.rabetesaz.com قصد دارم نکات کاربردی که باعث ایجاد رابطه طولانی مدت می شوند را مطرح کنم.