روش صحیح گفتگو
روش صحیح گفتگوکردن
اسفند ۲۸, ۱۳۹۵
چگونه دیگران راتحسین کنیم
چگونه دیگران را تحسین کنیم
فروردین ۵, ۱۳۹۶

اگر حفظ دوستی برای شما مهم نیست لطفا ۵دقیقه از وقت با ارزش خود را برای خواند مقاله موثرترین روش انتقاد در گفتگو نگذارید. ولی اگر می خواهید دوستی های خود را با دیگران بدون قربانی شدن احساس بد با دیگران پرورش دهید خواندن مقاله موثرترین روش انتقاد در گفتگو را به شما پیشنهاد می کنم.

هدف از انتقاد در گفتگو

قبل از هر چیز برای به کارگیری موثرترین روش انتقاد در گفتگو باید هدف خود را از انتقاد کردن مشخص کنیم یعنی اینکه انتقاد کردن من تخریبی است یا قصد دارم با انتقاد کردن از طرف مقابل البته با بکارگیری موثرترین روش انتقاد در گفتگو رابطه خود را با شخص مقابل ترمیم کنم. چون گاها اشخاص بدون اینکه متوجه هستند اشتباهاتی مرتکب می شوند که به اعتبار یا شخصیت ما لطمه وارد می شود ولی کاملا غیر عمدی است و ما باید تحمل داشته باشیم و به جای تندی و مقابله با اشتباه طرف مقابل سعی کنیم از موثرترین روش انتقاد در گفتگو استفاده کنیم تا به جای خراب کردن رابطه با طرف مقابل آن رابطه را ترمیم کنیم. در ادامه سه گام از موثرترین روش انتقاد را با شما در میان می گذارم با اینکه می دانم اجرای آن سخت است ولی با تمرین کردن قابل اجرا می شود. توانا بود هر که تمرین کند.

گام اول از موثرترین روش انتقاددر گفتگو

گام اول از موثرترین روش انتقاد در گفتگو این است که ما طرف مقابل را درک کنیم و خود را در شرایط آن شخص قرار دهیم یعنی اینکه از خود بپرسیم که اگر من در چنین شرایطی قرار داشتم چگونه عمل می کردم. عکس العملی که از خود بروز می دادم چگونه خواهد بود. با قرار دادن خود در جایگاه و شرایط طرف مقابل دید بهتری نسبت به اتفاق پیش آمده خواهم داشت.  وبعد یک نکته مثبت از آن شخص پیدا کنم و در رابطه با آن ویژگی خوبش تعریف کنم. بنابراین در گام اول از موثرترین روش انتقاد در گفتگو قرا دادن خود در شرایط آن شخص و گفتن یک ویژگی خوب رفتاری آن شخص است.

گام دوم از موثرترین روش انتقاددر گفتگو

گام دوم از موثرترین روش انتقاد در گفتگو بعد از همدلی کردن با آن شخص و گفتن یک ویژگی خوب از شخصی که باعث آزارمان شده موضوعی که باعث ناراحتی ما شده را به او می گوییم. مثلا: فلانی بهتر بود جلوی جمع با من شوخی نکنی من از این کار تو ناراحت شدم و لطفا دیگه جلوی جمع با من شوخی نکن. البته با کمی لبخند و حالتی جنگ جویانه نداشته باشید تا بهترین نتیجه را از موثرترین روش انتقاد در گفتگو بگیرید.

گام سوم از موثرترین روش انتقاد در گفتگو

گام سوم از موثرترین روش انتقاد در گفتگو بعد از اینکه گام اول یعنی همدلی و قرار گرفتن در شرایط شخصی که آزارمان داده و گام دوم انتقاد دوستانه نه جنگ جویانه این است بازهم یکی دیگر از ویژگی های آن شخص را پیدا کرده به او می گوییم. این سه گام کمک می کنند، انتقاد ما لا به لای تعریف کردن از ویژگی های موثر آن گشخص جا بگیرد و برای اصلاح اشتباهش سریعا اقدام کند. و ما با بکارگیری این سه گام موثرترین روش انتقاد در گفتگو باعث ایجاد رابطه دوستان می شویم.

تمرین عملی موثرترین روش انتقاد در گفتگو

تمرین عملی موثرترین روش انتقاد در گفتگو که امروز برای شما در نظر گرفته ام را با شخصی که رفتارش باعث آزارتان شده بکار بگیرید و گام به گام موثرترین روش انتقاد در گفتگو که در بالا گفته شده را اجرایی کنید و نتیجه حاصل شده را از طریق فرم زیر به ما اعلام کنید. من ابراهیم سواری نویسنده کتاب ۱۰شاه کلید سخنرانی که در حضوره روابط اجتماعی فعالیت می کنم.

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

راستی!!!

عضو کانال تلگرام رابطه ساز شده اید؟ با عضویت در کانال تلگرام رابطه ساز از جدیدترین آموزشهای سخنرانی و تخفیف های فوق العاده محصولات با خبر می شوید. می خواهم عضو کانال تلگرام رابطه ساز شوم

ابراهیم سواری
ابراهیم سواری
به نام خدا من ابراهیم سواری هستم، نویسنده کتاب10شاه کلید سخنرانی و در سایت www.rabetesaz.com قصد دارم نکات کاربردی که باعث ایجاد رابطه طولانی مدت می شوند را مطرح کنم.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *