چگونه سخنرانی را شروع کنیم ؟ و اشعار زیبا برای شروع سخنرانی
چگونه سخنرانی را شروع کنیم؟ اشعار زیبا برای شروع سخنرانی
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷

فن بیان چیست؟ فن بیان(speaking skills) یعنی استفاده درست و به جا از تمامی ارکان ارتباطی برای اینکه منظورمان را درست به مخاطب برسانیم.
فن بیان یعنی طوری صحبت کنیم که شخص برداشت صحیح از صحبت هایمان بکند.
فن بیان یعنی اشخاص بعد از شنیدن حرفهایمان لذت ببرند و صحبتهایمان را درک کنند.
فن بیان یعنی طوری صحبت کنیم که شنونده احساس محدود شدن در رابطه با موضوع نکند.
فن بیان یعنی طوری صحبت کنیم که اشخاص دقیقا بدانند چه چیزی گفته ایم؟ و خواسته ما از آنها چیست؟

فن بیان چیست؟

نکته مهم در فن بیان چیست؟ اکثرا فکر می کنند، کسانی که پرحرف هستند از فن بیان قوی برخوردارند. ولی فن بیان قوی اصلا پرحرفی نیست و کسانی که زیاد صحبت می کنند بعد از مدتی کسی به صحبت هایشان گوش نمی دهد.
داستان شخصی من دوستی دارم که دانش و اطلاعات زیادی دارد و فکر می کند که فن بیان قوی دارد در ولی خیلی پرحرفی می کند طوری که این اواخر با هرکس دوست می شود، بعد از مدتی دوستیشان به هم می خورد چون پرحرفی و زیاد حرف زدن باعث می شود که ارتباط یک طرفه باشد و مطمئنا هیچ کس از ارتباط یک طرفه لذت نمی برد.
او فکر می کند که فن بیان قوی دارد ولی در عمل اینطور نیست به تحقیق زیر توجه کنید!

تعریف فن بیان

دوست من که قبل تر راجب آن صحبت کرده ام فکر می کند که فن بیان قوی دارد ولی در عمل اینطور نیست به تحقیق زیر توجه کنید!
یک تحقیق علمی مهم: در تحقیقی از جمعی نوابغ و افراد برجسته دانشگاهی خواسته شد تا تمام راه‌حل های ممکن برای حل مشکل جای پارک در دانشگاه را ارائه دهند. هیچ محدودیتی نبود، فقط لازم بود راه حل عملی باشد.
بعد از جمع آوری نظرات، از افراد حاضر در تحقیق سوالی پرسیده شد که همه چیز را تغییر داد. این افراد طوری که اصلاً تصورش را هم نمیکردند به چالشی عظیم در مورد خودشان رسیدند. (ما فقط تصور میکردیم که میدانیم)
سوال این بود:(از نظر خودتان، شما قادر بوده اید چند درصد از راهکارهای عملی ممکن را پیشنهاد دهید؟). آمار جالبی بود، به صورت میانگین این نوابغ معتقد بودند که توانسته اند بالای ۹۰٪ از راهکارهای ممکن را پیشنهاد دهند.
حالا برگه‌هایی را بین تمام دانشجویان توزیع شد.
از همه سوال شده بود که به نظر شما چه راه حلی برای مشکل جای پارک در دانشگاه وجود دارد؟ پس از جمع آوری پاسخ ها و جدا کردن راه‌حل های عملی، نتیجه ای عجیب به دست آمد.
نوابغ فقط توانسته بودند ۳۰٪ از راه‌ حل های ممکن را حدث بزنند و پیشنهاد کنند. آنها با چالشی جدی روبرو بودند. آنها فقط فکر میکردند که ۹۰٪ راهکارها را پیشنهاد داده اند، در صورتی که حقیقت اینچنین نبود.
پس با توضیحات بالا بعضی ها فکر می کنندکه فن بیان قوی دارند ولی در عمل این طور نیست!
به خواندن ادامه دهید….
فن بیان به ما کمک می کندکه هم بتوانیم خوب صحبت کنیم و هم اجازه بدهیم دیگرن صحبت کنند و به حرفهای آنها گوش دهیم.
برای اینکه فن بیان قوی داشته باشیم باید آموزش هایی در این زمینه ببنیم که در  ادامه به چند منبع که به شما کمک می کند فن بیان قوی داشته باشید برایتان معرفی میکنم.

راههای تقویت فن بیان

یکی از راههای تقویت فن بیان این است که شما کتاب سخنرانی (کتاب فن بیان)را تهیه کنید و آنها را مطالعه کنید. وقتی کتاب سخنرانی را مطالعه می کنید دانش شما نسبت به ارائه مطلب افزایش می یابد، و بعد این اطلاعات را برای یک نفر توضیح دهید و در رابطه با توضیح دادنتان از او بازخورد بگیرید.
وقتی مطالبی که یاد می گیرید را برای دیگران توضیح می دهید در واقع دارید عمل غلبه بر استرس هنگام سخنرانی را انجام می دهید و این مسئله باعث تسلت شما نسبت به ارائه مطلب می شود.
نکته بسیار مهم گرفتن بازخورد از صحبتهای خود است. اگر می خواهید فن بیان قوی داشته باشید تا می توانید از گفتگوهایی که انجام می دهید بازخورد بگیرید.
دور روش بازخورد گرفتن
۱٫ یعنی به خودتان بگید چی می گفتم بهتر بود؟
۲٫ یا چطور می گفتم بهتر بود؟
این سوالات باعث می شوند که شما اول از صحتبت های خود آگاهی داشته باشید و بعد بصورت ناخود آگاه فن بیان خود را تقویت می کنید.
کتاب فن بیان را از لینک زیر دانلود کنید.

کتاب فن بیان
دانلود رایگان کتاب فن بیان
مطمئنا تا حالا ازتعریف فن بیان چیست؟ درک بهتری از قبل پیدا کرده اید.
فن بیان چیست؟ فن بیان یعنی استفاده درست و به جا از تمامی ارکان ارتباطی برای اینکه منظورمان را درست به مخاطب برسانیم.

کلاس فن بیان

راه بعدی برای تقویت فن بیان این که در کلاسهای آموزش فن بیان شرکت کنید و در کلاس فن بیان مطمئنا نتایج مطلوبی می گیرید. ولی اگر در شهر شما کلاس فن بیان برگزار نمی شود می توانید از دورهای غیرحضوری استفاده کنید و بهترین نتایج ر بگیرید.
البته این را هم در نظر بگیرید که برای شرکت در دوره های غیرحضوری فن بیان باید مانند کلاس فن بیان عمل کنید و هر کاری در کلاس انجام می شود شما هم انجام دهید تا نتایج فوق العاده برایتان رقم بخورد.

دانلود رایگان فیلم آموزشی فن بیان

راه بعدی برای تقویت فن بیان ( فن بیان چیست؟) دانلود رایگان فیلم آموزشی فن بیان است ولی نحوه استفاده از آن فیلم ها بسیار مهم است.
وقتی آن فیلم ها را می بینید باید نکاتی را که گفته می شود استفاده کنید یا خودتان برای خودتان چالش خلق کنید و بگویید من اگه جای سخنران در این فیلم بودم چی میگفتم؟ یا چطور می گفتم؟ این مسئله باعث می شود هوش کلامی شما افزایش پیدا کند.

دانلود مقاله فن بیان

راه بعدی و بسیار موثر این است که مقالاتی که مربوط به فن بیان هستند را دانلود کنید و آنها را مطالعه کنید. بای به یاد داشته باشید که دانش شرط لازمه ولی شرط کافی نیست، و شما به نکاتی که در مقاله فن بیان گفته می شود باید عمل کنید.
فقط مصرف کننده اطلاعات نباشید سعی کنید اجرا کننده اطلاعات باشید.
دانلود مقاله فن بیان باید از سایتهایی معتبر باشند.
اگر می خواهید در رابطه با غلبه بر استرس هنگام سخنرانی بیشتر بدانید لطفا برروی تصویر زیر کلیک کنید!

غلبه بر استرس هنگام سخنرانی

بر روی دکمه زیر کلیک کنید و عضو کانال تلگرامی ما شوید!
می خواهم در کانال تلگرام فن بیان عضو شوم

راستی!!!

عضو کانال تلگرام رابطه ساز شده اید؟ با عضویت در کانال تلگرام رابطه ساز از جدیدترین آموزشهای سخنرانی و تخفیف های فوق العاده محصولات با خبر می شوید. می خواهم عضو کانال تلگرام رابطه ساز شوم

ابراهیم سواری
ابراهیم سواری
به نام خدا من ابراهیم سواری هستم، نویسنده کتاب10شاه کلید سخنرانی و در سایت www.rabetesaz.com قصد دارم نکات کاربردی که باعث ایجاد رابطه طولانی مدت می شوند را مطرح کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *