lecture training and eloquence
ضایع شدن هنگام سخنرانی
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶
sokhannrani w sokhannvari dar gam
سخنرانی و سخنوری در جمع
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶
سخنرانی و سخنوری را تمرین کنید

آموزش سخنرانی وسخنوری

سخنرانی و سخنوری تمرین می خواهد

آموزش سخنرانی و سخنوری مقوله بسیار مهمی است که اکثرا به آن اهمیت نمی دهند. من ابراهیم سواری نویسنده کتاب۱۰شاه کلید سخنرانی در این مقاله قصد دارم در رابطه با آموزش سخنرانی و سخنوری مطالب بسیار مهمی منتشر کنم که اگر می خواهید بار بعدی که سخنرانی می کنید مخاطبان را به وجد بیاورید به شما پیشنهاد می کنم که نکات گفته شده را بارها و بارها در برخورد های روزانه با اشخاص یا در سخنرانی خودتان به کار بگیرید. البته خیلی ها به آموزش سخنرانی و سخنوری اهمیت نمی دهند ولی بعدها که روبروی مخاطبان ایستادن و ارائه خوبی انجام ندادند بسیار ناراحت می شوند و خوشحالم که شما خواننده عزیز به بحث آموزش سخنرانی و سخنوری علاقه مند هستید و می خواهید مهارت سخنرانی خود را بهبود بخشید.

سوالی که اکثرا راجب سخنرانی و سخنوری می پرسند

سوالی که اکثرا در رابطه با سخنرانی و سخنوری از من می پرسند و برایشان یک موضوع حاد است. برای ما که ذاتا بلد نیستیم سخنرانی کنیم می توانیم با آموزش سخنرانی و سخنوری نتیجه مطلوب بگیریم؟ جواب من به این اشخاص این است که سخنرانی و سخنوری مهارت است و هر مهارتی قابل یادگیری است فقط باید یاد آموزش سخنرانی و سخنوری را طی کنید و تمرینات آن را در برخورد روزانه با اشخاص بکارگیرید. برای یادگیری سخنرانی و سخنوری باید مدام و مستمر تمرین کرد و اگر هم در شرایطی دچار مشکل شدید نترسید و بار بعدی سعی کنید اشتباه انجام شده را اصلاح کنید. بارها و بارها خودتان تست کنید و موثرترین روش جلب توجه مخاطبان را در سخنرانی و سخنوری پیدا کنید و بکارگیرید. در ادامه قصد دارم که نکات مهم و کاربردی در رابطه با سخنرانی و سخنوری ارائه کنم.

سخنرانی و سخنوری ذوق می خواهد

وقتی می خواهید سخنرانی کنید باید سرشار از ذوق و شوق باشید و طوری روبروی مخاطبان قرار بگیرید که مخاطبان بگویند در این لحظه هیچ چیز با ارزشتر از این نیست که به حرفهای سخنران گوش دهم و این کار بسیار ساده ای است، فقط کافیه سرشار از انرژی باشید. یعنی قبل از سخنرانی آماده گی برای ارائه خوب داشته باشید. قبل از سخنرانی سعی کنید استراحت کافی داشته باشید یعنی شب قبل از سخنرانی باید خوب خوابیده باشید نه اینکه تا نصفه شب بیدار مانده اید. بی خوابی شب قبل از سخنران بارها و بارها تمام زحماتی که سخنرانی برای داشتن یک ارائه خوب کشیده را به هدر داده است. و مطمئنم که شما دوست ندارید زحمات خود را در سخنرانی و سخنوری به هدر بدهید. مدام لبخند بزنید و طوری سخنرانی کنید که گویی آخرین سخنرانی خود را ارائه می کنید.

جرأت اشتباه کردن داشته باشید

جرأت اشتباه کردن داشته باشید و نترسید از اینکه اشتباه کنید چون همان طور که قبل تر گفتم تمام کسانی که آموزش سخنرانی و سخنوری را گذرانده اند و می خواهند سخنرانی و سخنوری را هدر عمل اجرا کنند ممکن است گاها دچار اشتباه شوند ولی این اشتباه نباید شما را افسرده کند بلکه باید به شما در ادامه مسیر قوت قبل می دهد. البته بخاطر داشته باشید که هرگاه در سخنرانی و سخنوری اشتباهی مرتکب شده اید بجای ناراحتی و بار بعدی سخنرانی نکردن سعی کنید اشتباه خود را روی کاغذ بنویسید و چندین راه حل برای آن بنویسید می توانید از گوگل یا کتابهای سخنرانی که منبع خوبی برای آموزش سخنرانی و سخنوری هستند کمک بگیرید و راه حل اشتباهی که برایتان در سخنرانی رخ داده را پیدا کنید. پیدا کردن و نوشتن راه حل اشتباه باعث جلوگیری از تکرار آن برای بار بعدی است.

حفظ کردن توجه مخاطبان در سخنرانی و سخنوری

یکی دیگر از نکات مهم در سخنرانی حفظ کردن توجه مخاطب در سخنرانی و سخنوری است، که در ادامه قصد دارم چند نکته مهم را در رابطه با حفظ کردن توجه مخاطبان با شما به اشتراک بگذارم. مخاطبان امروزی کم حوصله هستند و اکثرا توجهشان به موبایل است و اگر به سخنرانی شما گوش ندهند یعنی در سخنرانی موفق نشده ایم. نکته مهم این است که سخنرانی خود را به قطعات کوچک تقسیم کنیم و در آن قطقات از داستان، نقل و قول بزرگانی که مخاطبان شما آنها را بشناسند، اتفاقات جالب که مربوط به موضوع سخنرانی شماست، آمار مربوط به سخنرانی و سخنوری شما می شود، با بکارگیری نکات گفته شده مخاطبان خود را وسوسه ادامه گوش دادن به سخنرانیتان می کنید. البته باید طوری نکاتی که قبل تر گفته شده را مطرح کیند که لذت ببرند و انتخاب کنند که به سخنرانی شما گوش دهند.

افکار منفی نصب به مخاطبان را دور کنید

افکار منفی نصبت به مخاطبان را دور کنید و طوری روبروی مخاطبان حضور پیدا کنید که انگار بهترین دوست شما هستند که سالهای زیادی آن را ندیده اید، که این مسئله به موثرتر شدن سخنرانی و سخنوری شما کمک شایانی می کند. همان طور که در کتاب۱۰شاه کلید سخنرانی گفته ام مخاطبان شما پیروزی شما را می خواهند و می خواهند از آموزش شما یاد بگیرند و در زندگی خود بکارگیرند. البته استثناء هم وجود دارد البته به ندرت اتفاق می افتد که سخنران گیر آدم اخلالگر بیفتد ولی باید ولی هنر سخنران این است که همان اخلالگر را تبدیل به دوست کند و این مسئله به آمادگی شما بستگی دارد.

برای سخنرانی و سخنوری تمرین کنید

تمرین کردن و بازخورد گرفتن از سخنرانی و سخنوری را در برنامه روزانه خود بگنجانید و مدام برای سخنرانی و سخنوری تمرین کنید. طوری تمرین کنید که روز به روز بهتر و بهتر عمل کنید. سخنرانی کردن مانند یادگیری شنا کردن است و نیاز به دانش و اجراء آن دانش است. وقتی تصمیم می گیرید شنا کردن یا بگیرید مدام غرق می شوید ولی بعدها شنا کردن را یاد گرفته اید از افتادن در آب نمی ترسید و تبدیل به تجربه لذت بخش می شود. برای آموزش سخنرانی و سخنوری فقط کافیه نترسید و اقدام کنید.

راستی!!!

عضو کانال تلگرام رابطه ساز شده اید؟ با عضویت در کانال تلگرام رابطه ساز از جدیدترین آموزشهای سخنرانی و تخفیف های فوق العاده محصولات با خبر می شوید. می خواهم عضو کانال تلگرام رابطه ساز شوم

ابراهیم سواری
ابراهیم سواری
به نام خدا من ابراهیم سواری هستم، نویسنده کتاب10شاه کلید سخنرانی و در سایت www.rabetesaz.com قصد دارم نکات کاربردی که باعث ایجاد رابطه طولانی مدت می شوند را مطرح کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *