چگونه دیگران را بپذیریم
چگونه دیگران را بپذیریم
فروردین ۶, ۱۳۹۶
Public speaking training
دلیل فراموش کردن متن سخنرانی
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۶

بیا باهم توافق کنیم که عدم توافق نداشته باشیم، مسئله ای بسیار مهم در ارتباط موثر است که خیلی ها به آن بی توجهی می کنند که بعدها منجربه چالش هایی در ارتباط با افراد دیگر می شود. در ادامه قصد دارم تا به نکاتی مهم که باعث می شوند در برقراری ارتباط با دیگران باهم توافق کنید و در بحث و گفتگو با دیگران از همواری مسیر برای عبور استفاده کنیم نه کشمکش و درگیری، که منجربه خراب شدن رابطه می شود.

دیگران را درک کنیم

درکتابی خواندم که با توجه به بررسی های انجام شده، اشخاص تنها ۵۰درصد حرفهایی را که می شنوند در ذهن خود نگه می دارند. بعد به مرور زمان بخش اعظمی از حرفها را فرآموش می کنند و روز بعد از گفتگو ۲۵درصد حرفهایی که از طرف مقابل را شنیده اند به خاطر می آورند. یکی از رههای برخورد با این مسئله باید به جای به خاطر سپردن صحبتهای طرف مقابل خوب گوش دهیم و معنا و مفهوم گفتگو را متوجه شویم. چون معنای گفتگو در کلمات نیست بلکه در پسه کلمات اشخاص و موضوع بسیار حیاتی در رابطه ساز این است که ما باید دیگران را درک کنیم تا بتوانیم ارتباط خوبی با آنها داشته باشیم و ما را به عنوان دوست و شخص مورد اعتماد قبول کنند در غیر این صورت رابطه شکست خورده محسوب می شود، و فقط یه گفتگوی خشک و خالی اتفاق می افتد. انسانها با روابطشان زنده هستند، و اگر خواستار روابطی طولانی مدت هستید باید حرفهای دیگران را درک کنیم تا در پست فکرشان به شما بگویند بیا باهم توافق کنیم.

به کسی که حرف می زند نگاه کنیم

اگر می خواهید احساس خوبی در برقراری ارتباط با دیگران احساس خوبی به آنها منتقل کنید باید به کسی که حرف می زند نگاه کنیم و با تمام وجود به صحبتهایش گوش دهید. اکثرا هنگام گفتگو با دیگران حواسشان به همه جا هست و اصلا به صحبتهای طرف مقابل توجه نمی کنند، یعنی موبایلشان را بررسی می کنند، یا به اطراف نگاه می کنند، و این مسئله باعث مختل شدن رابطه شما با طرف مقابل است. پس باید هنگامی که دیگران حرف می زند باتمام وجود به صحبتهایشان گوش دهیم تا احساس خوبی به آنها منتقل کنیم.

سخن طرف مقابل را قطع نکنیم

سخن طرف مقابل را قطع نکنیم چون بزرگترین توهیم به آن محسوب می شود. وقتی با دیگران صحبت می کنیم می خواهیم در رابطه با موضوعی به توافق برسیم و وقتی طرف مقابل در حال صحبت کردن است همان طور که قبلا گفتیم باید به آن توجه کنیم چون ممکن است هنوز حرفش را تمام نکرده و وقتی که حرفهایش را قطع می کنیم رشته کلام از دستش در می رود و کلا جان کلام را فراموش کند. وقتی صحبت می کنیم اطلاعات می دهیم ولی وقتی گوش می دهیم اطلاعات می گیریم مبادا حرف دیگران را قطع کنید چون اطلاعات ناقص دریافت می کنید. سه دلیل دارد که اشخاص حرف دیگران را قطع می کنند و معمولا این که را به دلیل یکی از این سه دلیل انجام می دهند.(بیا باهم توافق کنیم)

  1. ارزش چندانی برای صحبت دیگران قائل نیستند.
  2. می خواهند باهوش بودنشان را به دیگران اثبات کنند.
  3. به قدری احساساتی و هیچان زده شده اند که نمی توانند صبر کنند که دیگران صحبت خود رابه اتمام برسانند.

اگر می خواهید با دیگران توافق کنید روشهای گفته شده را در برقراری ارتباط با دیگران به کار بگیرید، تا از واکنش خوبی که دیگران نصب به شما نشان میدهند متحیر شوید.

به سایت ما خوش آمدید

 

Please wait...

از عضویت شما متشکریم!

 

راستی!!!

عضو کانال تلگرام رابطه ساز شده اید؟ با عضویت در کانال تلگرام رابطه ساز از جدیدترین آموزشهای سخنرانی و تخفیف های فوق العاده محصولات با خبر می شوید. می خواهم عضو کانال تلگرام رابطه ساز شوم

ابراهیم سواری
ابراهیم سواری
به نام خدا من ابراهیم سواری هستم، نویسنده کتاب10شاه کلید سخنرانی و در سایت www.rabetesaz.com قصد دارم نکات کاربردی که باعث ایجاد رابطه طولانی مدت می شوند را مطرح کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *