آموزش سخنرانی در جمع
سخنرانی مدیریت شده
خرداد ۱۶, ۱۳۹۶
نحوه سخنرانی
خرداد ۲۰, ۱۳۹۶

به اعتقاد من برای یادگیری مهارتهای سخنرانی و سخنوری نیاز به آموزش سخنرانی حرفه ای، مداوم و مستمر است که اکثرا به آموزش سخنرانی حرفه ای اعتقاد چندانی ندارند ولی اگر می خواهید وقتی روبروی مخاطبان قرار می گیرید سخنرانی مدیریت شده داشته باشید باید آموزش سخنرانی حرفه ای را بگذرانید. در ادامه چند تکنیک موثر در سخنرانی را با شما به اشتراک می گذارم.

آموزش سخنرانی حرفه ای را جدی بگیرید

جدی گرفتن تمریناتی که قبل از سخنرانی انجام می دهید حین سخنرانی به کمک شما می آیند و باعث می شود ارائه بهتری داشته باشید و سخنرانی مدیریت شده خواهید داشت. در محصول سخنرانی مدیریت شده بیشتر به این بحث پرداختم. جدی نگرفتن تمرینات باعث کاهش اعتماد به نفس و ارائه پراکنده محتوا به مخاطبان می شود که مطمئنا شما دوست ندارید بعد از سخنرانی مخاطبان ناراضی داشته باشید یا اینکه از صحبتهای شما چیزی عایدشان نشده است. به اعتقاد من زنده باد هر که تمرین کند و هرکس آموزش سخنرانی حرفه ای را تمرین نکند هیچ تغییری در نحوه ارائه رخ نمی دهد.

وقتی تمرین می کنید

این نکته را به یاد داشته باشید که وقتی تمرین می کنید بازخورد از سخنرانی تان بگیرید. می توانید صدایتان را ضبط کنید و یا از خود کلیپ بگیرید و بعد خیلی منتقدانه خودتان از نحوه ارائه خود انتقاد کنید و نکات ضعف و قوت خود را شناسایی و سعی کنید راه حلی برای آنها پیدا کنید. پیشنهاد من به شما این است که سعی کنید روی نکات قوت بیشتر کار کنید تا کم کم نکات ضعف شما کمتر شوند. انجام این کار که از خود بازخورد بگیرید کمک شایانی به شما در حین سخنرانی می شود تا اشتباهاتی که دارید را قبل از سخنرانی اصلاح کنید.

تمرین جلوی آیینه

تمرین جلوی آیینه یکی دیگر از تمرینات آموزش سخنرانی است که می توانید روزانه یک موضوع را به دلخواه انتخاب کرده و روبروی آیینه قدی بایستید و در رابطه با آن موضوع پنج دقیقه صحبت کنید. تمرین جلوی آیینه باعث می شود که حالتهای صورت و نحوه ارائه مطالب را خوب ببینید و اگر جایی اشکال داشتید برطرف کنید. مثلا: بعضی ها حین سخنرانی دچار خشک شدن دهان می شوند و سعی می کنند که با زبان خود لبهایشان را خیس کنند. انجام دادن این کار روبروی مخاطب نشان دهنده غیر حرفه ای بودن سخنران را می رساند و این حس بدی به مخاطبان منتقل می کند ولی وقتی روبروی آیینه می ایستید و این مورد را خودتان می بینید مطمئنا برای برطرف کردنش کاری انجام میدهید.

یار تمرینی پیدا کنید

وقتی به حوزه آموزش سخنرانی علاقمند شدم، تمریناتی که مدام انجام می دادم این بود که من و دوستانم لب دریا می رفتیم و هرکدام سه دقیقه سخنرانی می کردیم و بعد از اتمام این سه دقیقه بقیه ایراداتی که در حین سخنرانی انجام می دادیم را به ما می گفتند و بعد از مدتی باعث شد پیشرفت زیادی در سخنرانی حاصل کنم. شما هم می توانید با خانواده خود یا دوستانتان آموزش سخنرانی را تمرین کنید و بازخورد بگیرید تا روز به روز در سخنرانی و نحوه ارائه مطلب پیشرفت کنید.

می خواهید سخنران خوبی شوید

یادگیری مهارت سخنرانی تمرین مستمر و مداوم می خواهد.اگر می خواهید سخنران خوبی شوید باید تمرین کنید و بازخورد بگیرید. از مسخره شدن از جانب دیگران نترسید. سعی کنید روز به روز اطلاعاتتان را نسبت به آموزش سخنرانی افزایش دهید. کتابها، کارگاهها، و دورهای حضوری و غیرحضوری آموزش سخنرانی را شرکت کنید. معمولا افراد موفق دنیا سخنرانی های خوبی هستند.

اگر می خواهید در رابطه با آموزش سخنرانی حرفه ای بیشتر بدانید به دوره سخنرانی مدیریت شده نگاهی بیندازید!

آموزش سخنرانی در جمع

 

 

 

 

راستی!!!

عضو کانال تلگرام رابطه ساز شده اید؟ با عضویت در کانال تلگرام رابطه ساز از جدیدترین آموزشهای سخنرانی و تخفیف های فوق العاده محصولات با خبر می شوید. می خواهم عضو کانال تلگرام رابطه ساز شوم

ابراهیم سواری
ابراهیم سواری
به نام خدا من ابراهیم سواری هستم، نویسنده کتاب10شاه کلید سخنرانی و در سایت www.rabetesaz.com قصد دارم نکات کاربردی که باعث ایجاد رابطه طولانی مدت می شوند را مطرح کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *